Tantra / slovo znamenající " tkát ", " tkanina ", " shoda " nebo také " systém " / je duchovní cesta s kořeny sahajícími do dávné historie. Přestože bylo toto učení předáváno ústně , nalezneme i psané texty, z nichž některé pocházejí až z 6.století př.n.l.

Tantrické umění stejně jako jeho posvátné texty jsou považovány za zvláštní dílo samotného Šivy a popisují tajné rozhovory mezi bohem Šivou a jeho chotí , bohyní Šaktí. Nejdříve v nich Šiva naslouchá coby učeň , poté se role mění , čímž si oba předávají tajemnou sílu. Osou tantrického učení je také obdiv k ženskému vnímání - k Šaktí, která je rovněž známá pod jmény Déví, Durga, Kálí, Párvatí, Uma, Satí, Padma, Čandí apod.

Tantra se prvotně rozvíjela na území Indie, poté se šířila do Číny a Tibetu. Existuje několik směrů. Pravá, budhistická cesta, je typická imaginárními sexuálními vztahy podněcovanými formou meditace, zatímco v levé, hinduistické cestě, je pohlavní akt praktikován na základě vnímání a využití veškeré energie okolí. Tato cesta mimo jiné zahrnuje vytváření mandal, symbolů, využití vědomí a tvůrčí energie , umění dýchat, rozproudění energie a praktiky sexuálního aktu usměrněné do posvátných zákoutí vědomí vedoucí až ke spojení muže a ženy, Šivy a Šaktí. 

Vztah tantrismu a sexu , který mezi širokou veřejnost pronikl nejprve díky vývozu erotických uměleckých předmětů , zaujal mnoho lidí ze západních kultur. Především proto, že v naší civilizaci hrál sex v životě vždy hlavní úlohu. Stačí jen sledovat , jak velkou roli hraj erotika např. v prodeji tiskovin. Tantrismus však není pouze o sexu, představuje kompletní cestu k seberealizaci jedince , ať už prostřednictvím sexu , nebo jiných duchovních systémů. 

Tantra nevyužívá sexu k vybití pohlavní touhy, chápe ho jako výměnu ženské / Šaktíiny / a mužské / Šivovy / energie, aby oba milenci cítili to samé. 

Tantra zastává názor, že na počátku byl člověk oboupohlavní tvor, tedy napůl žena a napůl muž. Sex / od slova " sectus " = oddělit, odkrojit, odčlenit / vyvolal touhu a potřebu opět splynout v jednu bytost. 

Tantra učí, že muž zastupuje vědomí a žena energii. Vědomí a energie tvoří základ tantry, jsou pilíři o něž se opírá celé učení. 

Tantra není filozofická nauka , nýbrž existencialistické hnutí založené na obyčejném principu osobního růstu pomocí zážitků a maximálního prožitku své existence. Být existenciální znamená neomezovat se na představy o věcech , ale prožít si je - nejde o to popsat, jakou chuť má voda , ale napít se jí . Nečíst o exotických krajinách v časopisech, ale poznat je přímo. Stejně tak nemít strach z nebezpečí, ale mít se na pozoru a odvážit se s otevřeným srdcem a očima jít vstříc nepoznanému. 

Tantra učí člověka odvrátit se od nařízení dodržovaných tradic a učit se poznávat vlastními zkušenostmi, věnovat svou energii zlepšení okolního světa oproti stavu, v jakém ho patřil poprvé. Kontakt

EMAgency
Dr. Šmerala 1710/1
702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
okres Ostrava-město, Moravskoslezský kraj
732 360 760
denně od 10 - 20 hodin
pokud zrovna nezvedáme telefon, pracujeme .... zavoláme zpět hned jak to bude možné ...

Oblíbené odkazy

Od doteku k intimitě ...

Ona myje nádobí, on ho utírá. Ona vypere, on vyžehlí. Ona utře prach, on vynese odpadky. Společné chvíle ve vztahu se dají trávit všelijak. A někdy mohou být pro oba dva potěšením.

Pokud máte někdy pocit, že jsou muži opravdu z Marsu a ženy zase z Venuše, přihlaste se do kurzu pro páry, který jsem pro Vás připravila ...

Pro bližší info nás kontaktujte na uvedených kontaktech.

Dárkové poukazy vytvoříme dle Vašeho přání !!


Chcete zasílat novinky do e-mailu ?

Vepište Váš email a klikněte na Odeslat