Co je Tantra 

Tantrická masáž je uceleným rituálem k uctění a oslavě člověka , při kterém je lidské tělo chápáno jako chrám lidské duše.

Tantra má  podobné kořeny jako Jóga. V Józe stejně jako v Tantře jde o to, probudit ženskou prasílu, vést ji vzhůru přes energetická centra a tak zažít všechny možné projevy bytí, včetně rozkoše. 

Jogín se však odlišuje od příznivce Tantry celým životním postojem. Jóga je cestou " válečníka ". Na cestě Tantry bojování vůbec nepřichází v úvahu. Naopak zde člověk musí všechno připustit - vědomě. 

Cesta jógy je jasně strukturovaná. Vytrvalost a kázeň vedou krok za krokem k vytyčenému cíli a vyššímu stupni vědomí. V Tantře naopak neexistuje žádná cesta. Jednota se vším tu byla vždycky. Pouze chybí poznání, že vše je dobré právě takové , jaké to je . A toto poznání se přirozeně nezrodí v hlavě , nýbrž v hloubce duše. Přichází v okamžiku hluboké relaxace a meditace, což Tantra v podstatě je.

Jaké techniky se při tantrické masáži používají nelze přesně říci . Je to masáž intuitivní ,empatická a meditativní - záleží na osobnosti každého tantra maséra či masérky . Součástí však každé tantrické masáže je uvítací rituál, relaxační část , masáž intimních partií, zakončení masáže. 

Každý kousek Vašeho těla by si měl zasloužit maximální masérčinu pozornost. Někteří tantričtí maséři uvolňují a nalaďují své klienty doteky pavích per, kožešin, hedvábí, omýváním žínkami namočenými v teplé, navoněné vodě apod. Pouze uvolněným tělem může protékat více životní energie.

V Tantře nalezneme celou řadu rituálů, při kterých se ze sexuálního vzrušení stává meditace nebo kdy meditaci provází sexuální vzrušení. Schopnost poskytovat  radost, zklidnění, uvolnění, laskavý až láskyplný dotek je důležitým cílem tantrického života. Je časté a přirozené, když tyto techniky provází vzrušení, které může, ale nemusí vést až k vyvrcholení. Nejde však o vzrušení. Především jde o hluboký prožitek, uvolnění, o radost z doteku a uvědomění si sebe samotného. Proto je důležité dokázat takovéto energie bez obav přijímat a prožívat. Je to stejně důležité jako je umět dávat.

Když se vysloví slovo Tantra, většina lidí si vybaví spojení tantrická masáž. Příznivci Tantry však říkají, že sexualita a milostné umění, které jsou základem tantrické masáže, jsou pouze částí učení, zbytek je životní filozofie.

Tantru si většina lidí představuje jako doteky, hlazení, nahotu a práci se sexualitou. A skoro mají pravdu. To podstatné však není tak zřetelné a pro mnoho lidí je nezajímavé a nejraději by to přeskočili ... Je to tím, že umění milovat je jen ten lákavý zlomek toho, co tantra člověku může nabídnout. Tantra učí, že ke štěstí můžeme dojít právě přes doteky, sexuální energii a přes hlubší spojení se sebou samým, s partnerem a lidmi.

Tantra je sice spojená se sexualitou, ale to je přece celý lidský život  - od narození až po smrt. Ten, kdo bude Tantru chápat jako cestu sexu, bude velmi zklamaný a rozčarovaný. Tantra poskytuje mnohem víc. Rozvíjí především smyslové vnímání a vede k otevřenému myšlení a k tomu, abychom aktivně hledali štěstí pro sebe i partnera. Když se nám to podaří, rozvine i naše tělesné vnímání na úplně jinou, doposud nepoznanou úroveň.

Cílem není zvládnutí ejakulace ani multiorgasmický prožitek. Tantrická masáž je propracovanou erotickou meditací na úrovni fyzické i duchovní. Poskytuje vnímat mimořádně intenzivní radost z vlastního těla, z vlastního vzrušení, z přítomnosti druhého a z energie, která mezi námi proudí. Neodehrává se někde mimo tělo, ale je přítomná v těle tady a teď. Být tady a teď, to znamená vnímat sebe i druhého, prožívat radost, prožívat své tělo a jeho pocity, uvědomit si že žiji a že mi je dobře, vnímat i to, na co jsme už dávno ve spěch zapomněli, zůstat v kontaktu a nikam "neodletět".

Neexistuje žádný správný způsob , jak provádět Tantru. Ba co víc, v Tantře nejde o to " dělat ji správně " , ale o to, aby nás učinila šťastnými.

Tantra je formou meditaceCo není Tantra 

Do tantrické masáže nepatří milování, ani vzájemné erotické dráždění. Při běžném partnerském sexuálním kontaktu jsme zvyklí starat se krom sebe také o uspokojení našeho partnera či partnerky, čímž ale děláme dvě věci najednou a nemůžeme se tolik ponořit do vlastního prožitku. Během tantrické masáže může člověk naplno prožívat vše, co právě probíhá a nemusí se o nic starat, ani nikomu nic oplácet. To mu umožní ponořit se opravdu hluboko do prožitku a vlastní meditace.

Rozdíly mezi tantrickou a erotickou masáží

V první řadě je zde základní přístup každé masérky či maséra sám k sobě. Jak vnímá sexualitu , zda žije to, co říká a dělá, jak tantra ovlivňuje jeho celý život .

 Důležitou součástí praxe tantrických masáží je duševní hygiena maséra či masérky. Při masáži dochází k určité energetické výměně mezi přijímajícím i dávajícím a masér/-ka si musí zvážit, kolik masáží může za den poskytnout, aby se z rituálu nestal jen business.

Dle mého názoru je mezi tantrickou a erotickou masáží velký rozdíl ve kvalitě provedení. Erotická masáž pracuje především s tělem a tělesností a hlavním cílem je sexuální či erotické uspokojení klienta.  Tantrická masáž je  zaměřena nejen na  tělesné ,ale hlavně vnitřní duševní prožitky . Obě techniky masáže mají své příznivce a dá se říct, že hranice mezi nimi je velice tenká a hlavní rozdíl není vidět a nelze vyjádřit slovy .... odehrává se hlavně v mysli maséra... a proto erotická masáž vedená ovšem tantrickým způsobem je pro klienta zcela jiný rozměr vzrušení .... 

Neznamená to, že by při  erotické masáži nebyly používány prvky a techniky klasické masáže nebo jemné techniky, ale hlavním cílem je POUZE uvolnit sexuální napětí. 

Můj popis vlastností masérů/ek z obou druhů masáže je obecný a zjednodušující. V reálném životě se rozdíly prolínají, stírají způsobem, jaký už život přináší. 

V prvé řadě je zde základní rozdíl v přístupu k sobě sama mezi tanrickým a erotickým masérem/masérkou:

Tantrický masér/ka:

 • Chová se zodpovědně vůči sobě i klientele
 • Má odpovídající vzdělání v oblasti masáží, meditací, osobního rozvoje, tantrického tréninku. Doba vzdělávání trvá roky
 • Má rád své tělo a respektuje jeho přirozenou krásu
 • Je autentický, pravdivý vůči sobě, svým blízkým i společnosti
 • Zná své hranice
 • Je harmonickou, laskavou bytostí a obvykle silnou osobností
 • Je si vědomý, že při tantra masáži ošetřuje všechny aspekty lidské bytosti -  tělo, emoce, duši i ducha

Erotický masér/ka:

 • Nechová se zodpovědně vůči sobě
 • Vzdělání v oblasti masáží je obvykle velmi povrchní a rychlé – jen aby měl/a certifikát o absolvování kurzu masáží. Případně se naučí z videí na you tube
 • Obvykle není pravdivý vůči sobě, svým blízkým ani vůči společnosti
 • Masáž probíhá na úrovni tělesné bez vědomé péče o další složky lidské bytosti
 • Často je možné k ošetření přikoupit i služby, které překračují rámec masáže


Ten hlavní rozdíl lze však " vyčíst " už z hlediska vizuální marketingové prezentace :

Je obvyklé, že tantra maséři otevřeně prezentují svůj obličej a jméno i vzdělání. Erotické služby, které se nazývají tantra, obvykle upřednostňují vizuální komunikaci s těly ve spodním prádle a rozmazanými obličeji, případně páskami přes oči a pseudonymy .


Účinky a působení tantrické masáže

Zjednodušeně řečeno: 

Tantrická masáž bude mít takové účinky, jaké dokážete přijmout. Není možné mít očekávání a přitom se nechtít uvolnit, nechtít změnit svůj přístup k lidem a hlavně sám k sobě nebo naplno důvěřovat a odevzdat se tomu, kdo Vám masáž poskytuje. Musí to však být důvěra zasloužená, ne automatická, nekritická a bezmezná... Je však někdy problém takového člověka najít... Proto ne každá masáž, které se říká tantrická, jí opravdu musí být...


Kontakt

EMAgency
Nádražní 184 Ostrava
732 360 760 denně od 10 - 20 hodin
pokud zrovna nezvedáme telefon, pracujeme .... zavoláme zpět hned jak to bude možné ...

Oblíbené odkazy

Zveme Vás na pravidelná páteční neformální setkání 

" Nejen na slovíčko "

Bližší info na uvedených kontaktechChcete zasílat novinky do e-mailu ?

Vepište Váš email a klikněte na Odeslat