Už nějakou dobu pracuji se záměrem při masážích a vybízím k tomu i klienty. Ne každý však chápe co záměr vlastně je a proč je tak důležitý.

Sílu, jakou má záměr, jsem zažila já sama na sobě při masáži. Mým tehdejším záměrem bylo " Očistit se od všeho co už nepotřebuji a co mi neslouží " ... a byla to jízda !!! Dvě hodiny jsem ze sebe " setřásávala " vše a sáhla si až na samé dno svých emocí. Odměnou mi byl na konci masáže až mystický transcendentální zážitek totálního splynutí s universem a těžko slovy popsatelná rozkoš a blaho. 

I takto se dá prožít tantrická masáž ...

Jak píši na jiném místě těchto stránek, tantra masáž je převážně intuitivní záležitost a odehrává se hlavně v mysli maséra. Proto nemá přesně daný postup jako například sportovní masáž. 

Jelikož se zde pracuje s myslí a vizualizací můžeme se dočkat různorodých zážitků. Výsledný prožitek je tak vždy kombinací daného záměru, práce s energií a schopnosti masírovaného se tomuto prožitku zcela otevřít. Proto tantra masáž bude mít takový účinek, nakolik si ho vy sami dovolíte prožít ... A k jakému prožitku vás to nakonec dovede určuje právě i záměr .

Jaké jsou nejčastější záměry :

  • léčení dotekem
  • zážitek něčeho nového, zjistit co vše mé tělo umí vnímat, prožít jiný rozměr vzrušení
  • relaxace, nabrat ebergii pro tělo i duši

Záměry jsou samozřejmě různé, ale pojďme se blíže podívat na tyto 3 nejčastější .

Léčení dotekem 

Co vše lze dotekem při masáži léčit ?

Často je to ostych a nezvyk dotek přijímat. Hlavně ženy mají problém přijmout své vlastní tělo anebo jeho část . Nejsou vyjímkou ženy, které když přijdou na masáž vyjádří přání " na břicho mi nesahejte " . Děje se to po různých traumatech, špatně nastavených programech z dětství, vědomých či nevědomých, urážlivých poznámek na adresu našeho těla nebo vzhledu, velmi přísné až puritánské výchově, sexuálního zneužívání apod.

Dále lze dotekem léčit emoce, které se potřebují projevit - potlačené slzy, smutek, nedostatek pozornosti a lásky, pocit, že nejsme dost dobří .

Zkrátka - během života jsme si nasbírali spoustu traumat a zranění, ať už si toho jsme nebo nejsme vědomi, a tantrická masáž nám může pomalu začít vracet zpět úctu k sobě samému a k vlastnímu tělu i k vlastním emocím.

V bezpečném prostředí tak máte možnost přijímat láskyplné doteky , zkoumat co to dělá s naším tělem, dotek můžete i regulovat a ovlivňovat ho. Nemusíte nic vracet, nic předstírat, nejste nijak hodnoceni ani posuzováni a můžete naplno , možná poprvé ve svém životě , projevit co cítíte...

Nové poznání a prožitky 

To je asi nejčastější důvod pro první návštěvu masáže. 

Objevujete svoje tělo, prožitky v něm, zkoumáte různé druhy doteku, u následných masáží můžete zkoumat svoje orgasmické prožitky, jejich různou intenzitu a hrát si se sexuální energií, přičemž se učíte využívat 3 hlavní principy prožitku masáže - pohyb, dech a zvuk.

Toto vše se potom přenést do partnerského života a tím obohatit svůj intimní život.

Relaxace

Tohle si nejlépe užijete , když už své tělo dostatečně znáte, víte jak reaguje, umíte ho do jisté míry ovládat a už také máte zpracované různé traumata a bloky. Víte co se vám líbí a co vám dělá dobře a dokážete si o to i říct. 

Co není vhodným záměrem :

Uvolnění sexuálního přetlaku. 

Je dost klientů, kteří hned na první masáži chtějí " úplně všechno " , dočetli se o " velkém tahu " ," energetickém celotělovém orgasmu " a chtějí to také zažít , nejlépe vše najednou a do hodiny , protože více času nemají ... 

Toto nefunguje. Je to takový " stín " v záměrech. Bohužel častý a často poptávaný. 

Hranice mezi tantrickou a erotickou masáží je skutečně velice jemná a rozdíl je nejen v přístupu a nastavení maséra , ale právě i v tom záměru. Tantrická masáž má vést k prohloubení a rozšíření prožitku, ne jen k tělesné mechanické stimulaci ... V tom je hlavní rozdíl oproti klasické erotické masáži. Bohužel to prozatím není stále dostatečně pochopeno.

Jak formulovat záměr

To je pro mnohé výzva. Mnohdy je pro nás těžké říci si o to, co chceme i v běžném životě , natož při masáži.

Vyplatí se skutečně se zamyslet a říct si ,co pro sebe přesně chci . Pomalu se učit o dotek si nejen říct, ale ho i regulovat dle svých momentálních potřeb.

Já mohu mít sebecitlivější přístup a mohu se snažit vám porozumět a vyhovět, ale vaše myšlenky a přání číst neumím. 

Ono naučit se vyjadřovat svá přání nahlas a konkrétně vám bude k užitku i v parnerských a mezilidských vztazích.