Je tantrická masáž i masáž erotická ?

V poslední době ke mě stále častěji přichází dotazy typu : " Masírujete i penis a je to i s happy endem ? " 

To mě přimělo k zamyšlení a napsání tohoto článku. Stále je zde dost lidí, kteří mají tantrickou masáž spojenou s nabídkou erotických služeb. Proto se to pokusím vysvětlit .

Tantrická masáž je CELOTĚLOVÁ masáž jejíž součástí JE , ale NEMUSÍ být také masáž intimních míst - čili happy end být může, ale není to záměr ani cíl masáže. Happy byste ovšem po masáži měli být zcela určitě a je to jak záměr , tak i cíl ... :))

Spousta lidí má v sobě zakořeněný pocit, že pokud se při masáži masírují i prsa, zadeček, penis či vagína , tak je to erotická služba . Považují tyto partie na svém těle za cosi zvláštního a nikdo krom partnera anebo jich samotných se jich nesmí dotýkat.

Kde se ale toto naše přesvědčení vzalo ?

Když jsme byli dětmi nahota pro nás byla naprosto přirozená a neviděli jsme naprosto žádný rozdíl , zda si hrajeme se svými prsty, vlasy, rukou, nohou či penisem nebo vagínou.

Také jsme milovali pobíhat nazí a neměli jsme potřebu nějakou část našeho těla zakrývat či se za ni stydět. 

To, že jsou na našem těle části , na které se " nesahá " a které je třeba zakrýt, nás většinou naučili rodiče a oni to převzali zas od svých rodičů. Dokonce jsme byli i trestáni pokud jsme si sahali " kam nemáme " a měli bysme se stydět, protože to slušný chlapeček či holčička nedělá .

Přitom všechny části našeho těla jsou naší součástí a neoddělitelně k nám patří .

A tak se tyto naše " zakázané " partie začaly plnit studem , pocitem viny a postupně se v našich pánevních svalech ( psoas ) začaly ukládat bloky, napětí a traumata.

Stres a napětí nepůsobí jen na naši psychiku , ale ukládá se i v našich svalech . Jedním z důvodů proč jdeme na masáž je touha toto napětí uvolnit a zbavit se stresu . 

Jenomže intimní místa se přece nemasírují !! A tak naše bloky a traumata v našich pánvích spokojeně rostou dál . My se pak divíme, že nejsme dostatečně citliví , vzrušiví a nevíme proč my anebo naši partneři nemáme chuť na sexuální hrátky .  

A pak se najednou na trhu objeví " Smyslná tantrická masáž " jejíž součástí je - ale nemusí být - masáž yoni a lingamu .

Jedna část populace to okamžitě odsoudí a hodí do jednoho pytle s prostitucí - to je mimochodem ta část lidí, kteří byli vychováni skutečně velmi puritánsky - a pak je tu další část lidí , kterou to neskutečně  láká . Zakázané ovoce přece nejlépe chutná . :)) A ti zvednou telefon a jejich první dotaz je : " Je tam i masáž penisu s happy endem ? " :)) A pak je tu i docela  rostoucí část klientů, kteří ví kam a proč jdou .... 

Kde je jádro pudla ? V sebelásce !! Mít rád sám sebe se vším co ke mě patří, včetně každého kousku těla . Kolik z nás ovšem může říct, že se nestydí za žádnou část těla a nemá problém se zcela odhalit ? 

A tak moje doporučení zní :

Dopřejte si masáž, která nevynechá jediné místečko na vašem těle a možná poprvé v životě zažijete pocit úplného přijetí vlastního těla bez pocity viny a studu. Tím se zlepší nejen kvalita milování či sebepotěšení , ale postupně budete nacházet v životě větší radost a uvolnění ...