K napsání tohoto článku mě inspirovala zkušenost z kurzu masáže pro pár, kdy oba partneři, ale hlavně žena , s překvapením zjišťovali, jak se dá s dotekem " pohrávat "  a čím vším se můžeme druhého dotýkat a v podstatě z čehokoliv co vezmeme do rukou uděláme " erotickou pomůcku " . 

Ovšem velmi překvapující pro ně bylo zjištění naučit se o dotek si říct, umět ho skutečně dávat ( to si jen myslíme , že to umíme :)) ), dovolit druhému se nás dotknout pro nás ne zrovna příjemným dotekem a také umět si brát dotek jen pro naše potěšení .

To vše se dá naučit přes masáž - hravým a bezpečným způsobem !! 

Ono to totiž není jen o masáži, ale má to přímou souvislost s každodenním životem.

A proto tak MILUJI tantrické masáže !! :))

Jak se Vás život dotýká ? Líbí se Vám to ? Nebo něco ano a něco ne ? Jsou situace v životě , které vyloženě nesnášíte? Které jsou Vám nepříjemné ? Které nechcete ?  A co slova ? Dotkl se Vás slovně někdo někdy ? 

Stejné je to s dotekem. 

Tak jak se Vás dotýká život v mnoha různých podobách, tak se Vás můžeme dotýkat my při tantrické masáži. 

Jaký dotek máte rádi ? Jaký nesnášíte ? Jak moc si dokážete užít svůj oblíbený dotek ? Dokážete prožívat radost a potěšení u doteku, který jste neměli rádi ? Dokážete proměnit bolest v potěšení ? Dokážete si o dotek říct ? A dokážete nabídnout dotek ? A co nepříjemný dotek ? Dokážete ho zastavit ? 

A co Vaše dávání doteku ? Je to skutečně dávání anebo si skrze dávání berete ? To znamená , že například jako muž nabídnete partnerce masáž , ale podvědomě to děláte pro sebe za účelem sexu . Anebo převedeno do reálného života kdy nabízíme  " nezištně " pomoc ostatním , ale očekáváme, že až my budeme něco potřebovat, tak nám to oplatí. 

Je to mnoho zvláštních otázek, že ? :))

Ale věřte, že když se hlouběji vcítíte do svého těla a poznáte co má rádo a co umí a neumí , tak pochopíte souvislost mezi tím jak se Vás dotýká člověk  a jak život.

A pokud dokážete přijmout vše, co k Vám přichází - každý vjem, každý dotek - s otevřeným srdcem , se znalostí svých hranic , které jsou sice pevné, ale flexibilní , tak i život se k Vám začne chovat jinak a potom možná zažijete co je " skutečná " tantra  - nebo alespoň její cíl. Schopnost přijímat bolest ( jak dotekem , tak životní situací ) i potěšení ( dotekem i radostnými událostmi v životě ) bez rozlišení . 

A to je tak asi vše co Vám můžeme nabídnout skrze tantrickou masáž nebo v rámci kurzu vědomého doteku. 

Když poznáte limity své mysli ve sféře doteku a otevřete své tělo něčemu novému skrze jednoduché kroky , tak se Váš vnitřní vesmír sjednotí s tím vnějším ( ... jak nahoře, tak dole, jak uvnitř, tak venku ... ) a život se Vás bude dotýkat tak jak chcete. Budete už totiž vědět, jak chcete aby se Vás dotýkal - skrze hranice, které se již nebrání zlému a tak mohou vpustit i to dobré. 

A potom vzrušení, radost a potěšení prozáří každou buňku Vašeho těla .

Dovolte nám se Vás dotknout a poznáte kolik svobody je ve Vašem těle.