Chtěla bych vás trošku zasvětit do  práce tantra masérky, a to do té části ,která ovšem není až tak vidět . 

Inspirací k tomuto článku jste vy, klienti, když při telefonátu jste mnohdy překvapeni, že nemám za hodinu čas - to v tom horším případě :)) - v tom lepším, že volný termín je " až " za dva dny nejdřív .

Hned v úvodu chci říct, že můj denní limit jsou 3 klienti , což je opravdu strop, pokud mám dát do masáže maximum své energie . Více prostě ani zvládnout nelze. A nyní se vám pokusit osvětlit proč .

Ať už si vyberete z nabídky masáž v jakékoli délce , celý tento čas je věnován vždy samotné masáži. Před masáží spolu však strávíme zhruba 30 minut úvodním  rozhovorem nebo konzultací, jehož cílem je seznámit vás s postupem vámi  vybrané masáže , osvětlit vám stručně podstatu tantrického přístupu a zodpovědět případné dotazy, anebo prokonzultovat váš osobní záměr či motiv, který vás na tantrickou masáž přivádí.  A také tento čas slouží k navození důvěrné atmosféry, ke zklidnění se a uvolnění a  k pozvolnému ladění se na relaxaci.

Tato část je pro vás zdarma v ceně masáže a má svůj důvod. Je pro mne naprosto podstatné abyste se cítili uvolněně a dobře , jelikož spolu budeme prožívat velmi intimní a mnohdy emoční prožitky a to nelze bez vzájemné důvěry. Praxe je ovšem taková, že tento čas mnohdy nestačí , mnoho lidí se přibližně po 30ti minutách teprve začíná otevírat a postupně z nich opadává napětí či nervozita. 

Ze zkušenosti mohu říct, že i klienti, kteří si u mne dopřávají masáž pravidelně, tohoto času před masáži rádi využívají a z rozhovorů se tak stává svým způsobem přátelské setkání, sdílení, anebo otevírání nových možností kam se může tantrická masáž ubírat a tím se dostat do větší hloubky ... 

Po samotné masáži následuje relaxační část ,kdy budete mít zhruba 10 minut nechat v sobě zážitek doznít. Někomu stačí  pár minut, někdo zas potřebuje čas delší … Většina lidí má potřebu pak po masáži sdílet, co prožili a jak masáž vnímali anebo mají dotazy k prožitkům nebo k samotné masáži. A já tento čas s vámi velmi ráda posdílím .... 

Proto je dobré, abyste počítali s tím, že u mne strávíte více času než je čas samotné masáže . Minimálně se doba prodlužuje o 30 minutový úvodní rozhovor nebo konzultaci , závěrečné sdílení v délce minimálně dalších 20 - 30 minut  - můžete také mlčet a užít si sílu prožitku sami v sobě, a také je třeba počítat s časem na sprchu před a po masáži.

Pro mne však masáž začíná přibližně 30 minut před vaším příchodem , kdy se na masáž připravuji v první řadě úklidem a vyhřátím prostoru , upravením masážní matrace, nachystání ručníků a dalších případných pomůcek,  nahřátí oleje, příprava čaje či vody, zapálení svíček, tyčinek a vytvoření příjemné atmosféry. A masáž pro mne končí po dalších cca 30 minutách kdy prostor uklízím a také věnuji chvilku sama sobě, kdy si chci dopřát krátkou meditaci v podobě jídla či pití anebo jen tak spočívám v naprostém klidu a připravuji se mentálně na případnou další masáž.

V praxi to tedy znamená, že pokud přijdete například na nejkratší možnou verzi masáže (60 minut), průměrný celkový čas pro mne věnovaný této masáži je kolem 3 hodin - příprava prostoru, úvodní rozhovor, samotná masáž, čas na relax po masáži, případné sdílení, závěrečný úklid . Celkový čas pro vás je  kolem 2 hodin .

Jak už píši na jiném místě těchto stránek, tantrickou masáž vnímám jako jeden velký ucelený rituál k uctění člověka a jeho ducha v něm. Už z tohoto principu masáž nemůže být brána " výkonostně " . A také z  vašeho úhlu pohledu - máte plné právo za své peníze žádat naprostou masérčinu pozornost a péči po celou dobu vaší návštěvy . 

U všech kontaktních profesí - maséři, terapeuti , léčitelé , psychologové - platí, že pokud nechce dotyčný " vyhořet " , je nutné dbát také sám o sebe, na určitou duševní hygienu, fyzické zdraví i svůj soukromý život. Proto i já sama sobě věnuji dostatek péče a času , který trávím prací sama na sobě, miluji meditativní stavy, kdy využívám svých znalostí k práci s vlastním nitrem, jsem vášnivá čtenářka a milovnice klasických detektivek . 

Jelikož , dle mého názoru, se tantrická masáž odehrává v hlavě a nitru maséra, je proto nezbytné aby o svůj " vnitřní svět " s láskou k sobě samému pečoval. Co z něho vyzařuje, to předává pomocí doteku i vám ... 

Mirka Slívová